شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٦
پیوندها

اخبار مهم
 • جلسه رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اردبیل با اعضای پژوهشی تازه های زیست شناسی سلولی و مولکولی کشور
  جلسه رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اردبیل با اعضای پژوهشی کنفرانس ملی تازه های زیست شناسی سلولی و مولکولی کشور با محوریت بررسی ابعاد مختلف این علم برگزار شد.

 • گزارش تصویری از بازدید حجت الاسلام و المسلمین دکتر مدبر از مجتمع شاهد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
  به گزارش روابط عمومی نهاد رهبری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر مدبر برای بررسی امکانات و پتانسیل های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل از مجتمع شاهد این دانشگاه بازدید به عمل آوردند.

 • کتاب خاطرات رزمندگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از دفاع مقدس نوشته می شود
  رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد استان اردبیل، گفت: با مشارکت رزمندگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، به زودی کتابی تحت عنوان خاطرات رزمندگان نوشته خواهد شد.

 • رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری گفت: آینده کشور در دست دانشجویان و طالبان علم است
  به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد استان اردبیل، حجت السلام ولمسلمین دکتر سیف اله مدبر در همایش دانشجویان ورودی جدید، اظهار کرد: برخلاف دوران مدرسه، در دانشگاه دانشجویان باید به دنبال علم و ارزش ها باشد.

 • تجمع دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در اعتراض به یاوه گویی و توهین رییس جمهور آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران
  به گزارش روابط عمومی نهاد رهبری تجمع اعتراض آمیز اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل نسبت به سخنان توهین آمیز رییس جمهور آمریکا در محوطه دانشگاه مقابل مسجد دانشگاه برگزار شد

 


نام: سیف‌اله

نام خانوادگی: مدبر

سمت: مسئول نهاد

تحصیلات: دکتری علوم قرآن و حدیث


باسمه‌تعالی

بنده سیف‌اله مدبر در سال ۱۳۴۶ در یک خانواده کشاورز در شهر چهاربرج از توابع شهرستان میاندوآب به دنیا آمدم؛ تا پنجم ابتدایی را در همانجا خواندم و دوره راهنمایی را در شهرستان بناب به اتمام رساندم و بعد از سوم راهنمایی با عنایت خداوند در سال ۱۳۶۱ وارد حوزه علمیه ولی عصر(عج) بناب شدم تا سال ۱۳۶۴ در همان مدرسه جامع المقدمات، سیوطی، مغنی، حاشیه ملاعبدالله و معالم را در آنجا خواندم.

برای آغاز لمعه‌ها و اصول الفقه عازم حوزه علمیه مشهدمقدس شدم و در آنجا لمعه و اصول الفقه را پیش اساتیدی همچون مصباح آملی و صالحی تربتی و حضرت استاد میرزا جواد تهرانی تلمّذ نمودم و در سال ۱۳۶۶ وارد حوزه علمیه قم شدم. ادامه شرح لمعه را با آیت الله وجدانی فخر(ره)، رسائل را با استاد اعتمادی و مکاسب را در محضر استاد پایانی(ره) تلمّذ کردم.

همزمان با دروس مکاسب و رسائل در درس علم هیئت و اسفار استاد علامه حسن زاده آملی حاضر می‌شدم و بمدت پنج سال از نفس قدسی استاد بهره‌مند گشتم و همچنین از محضر اساتید خارج فقه، اصول و تفسیر حضرات آیات سبحانی، فاضل لنکرانی، میرزا جواد تبریزی، بهجت، مکارم شیرازی و جوادی آملی بهره‌مند شدم.

در سال ۱۳۸۱ به کشور گرجستان رفتم و همراه تبلیغ در آکادمی علوم سیاسی برای تحصیل در کارشناسی ارشد مشغول شدم و در آغاز سال ۱۳۸۴ ارشد علوم سیاسی گرفتم.

سال ۱۳۸۵ سطح ۳ را با موضوع اسرائیلیات در تفاسیر قرآنی دفاع کردم و در سال ۱۳۹۵ سطح ۴ یعنی دکتری را با موضوع بررسی آیات متشابه به پایان رساندم.

در موضوع تبلیغ، تعدادی مقاله نوشته‌ام که برخی از آنها در سایت های مختلف و مجله مبلغان حوزه چاپ شده، همچنین مقاله‌ای با موضوع رموزات عرفانی در اشعار نسیمی به زبان لاتین در نشریه دانشگاه تفلیس چاپ شده است.

از دیگر مقالات میتوان به مقاله "نفس‌شناسی تطبیقیِ قرآن و حکمت اسلامی" و "اثربخشی آموزش مولفه‌های قرآنی بر سلامت روانی و تربیتی دانش‌آموزان پایه ابتدایی" اشاره نمود.

سخنرانی تخصصی در دومین همایش ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در دانشگاه محقق اردبیلی با موضوع "منابع طبیعی از دیدگاه قرآن و احادیث"، همچنین ارائه مقاله به صورت سخنرانی تخصصی با عنوان "معماری در تمدن اسلامی (معماری دین‌مدار)" در همایش بین‌المللی معاصرسازی سنت‌های معماری اسلامی ایرانی، ارائه مقاله با موضوع "مدرسه در اسلام و شرق" در همایش ملی روانشناسی مدرسه و سخنرانی در اولین سمپوزیوم بین المللی "وحدت و اخوت اسلامی" از دیگر موارد پژوهشی اینجانب می‌باشد.

کانال تلگرام
اوقات شرعی
مطالب مرتبط
نشریات
access deny [54]

اطلاع رسانی
خدمات نشریات همراه با نهاد
> اخبار > پرسمان > نشریه ریحانه > اساسنامه
> اطلاعیه > عمره > نشریه جرعه نور > درباره ما
> گزارش تصویری > جشنواره ها و همایش ها > نشریه اساتید > تماس با ما
> رویداد دانشگاه > ازدواج دانشجویی > ویژه نامه > پرسش های متداول