شنبه ٢٩ مهر ١٣٩٦
پیوندها

اخبار مهم
 • جلسه رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اردبیل با اعضای پژوهشی تازه های زیست شناسی سلولی و مولکولی کشور
  جلسه رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اردبیل با اعضای پژوهشی کنفرانس ملی تازه های زیست شناسی سلولی و مولکولی کشور با محوریت بررسی ابعاد مختلف این علم برگزار شد.

 • گزارش تصویری از بازدید حجت الاسلام و المسلمین دکتر مدبر از مجتمع شاهد دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل
  به گزارش روابط عمومی نهاد رهبری، حجت الاسلام والمسلمین دکتر مدبر برای بررسی امکانات و پتانسیل های موجود در دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل از مجتمع شاهد این دانشگاه بازدید به عمل آوردند.

 • کتاب خاطرات رزمندگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل از دفاع مقدس نوشته می شود
  رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد استان اردبیل، گفت: با مشارکت رزمندگان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل، به زودی کتابی تحت عنوان خاطرات رزمندگان نوشته خواهد شد.

 • رییس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری گفت: آینده کشور در دست دانشجویان و طالبان علم است
  به گزارش روابط عمومی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد استان اردبیل، حجت السلام ولمسلمین دکتر سیف اله مدبر در همایش دانشجویان ورودی جدید، اظهار کرد: برخلاف دوران مدرسه، در دانشگاه دانشجویان باید به دنبال علم و ارزش ها باشد.

 • تجمع دانشجویان، کارکنان و اساتید دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل در اعتراض به یاوه گویی و توهین رییس جمهور آمریکا علیه کشور عزیزمان ایران
  به گزارش روابط عمومی نهاد رهبری تجمع اعتراض آمیز اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل نسبت به سخنان توهین آمیز رییس جمهور آمریکا در محوطه دانشگاه مقابل مسجد دانشگاه برگزار شد

 


  چاپ        ارسال به دوست

سلسه جلسات مسجد دانشگاه

مباحث دینی بین الصلاتین دکتر سیف اله مدبر مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه های آزاد اسلامی استان اردبیل

به گزارش روابط عمومی نهاد رهبری سلسه جلسات مباحث دینی با موضوعات مختلف دینی و مذهبی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر مدبر هر روز بین نماز ظهر و عصر در مسجد دانشگاه آزاد اسلامی اردبیل برگزار می شود.

موضوع : هتک حرمت

در احادیث و روایات معتبر آمده است که: " احترام مومن بالاتر از کعبه است " و نیز همه می دانند که انسان خلیفه خداوند روی زمین است.

با این اوصاف آیا آدمی میتواند به همنوع خود در هر مقام و جایگاهی بی اعتنایی کند؟ آیا می شود تفاوتی بین افراد در حرمت نهادن به ارزش وجودی انسان قائل شد؟ هرگز

دین اسلام دین مهربانی است و رسول اکرم (ص) برای عزت بخشی و رشد و تکامل مکارم اخلاقی مبعوث شدند. مبادا ما مردم مسلمان با ندانم کاری ، دانسته یا ندانسته ، با حب و بغض شخصی به ویژه در محل کارمان کسی را مورد تحقیر قرار دهیم و از ارزش آنها بکاهیم.

 

ما هیچگاه و در هیچ زمان چنین اجازه ای نداریم و باید مواظب باشیم که از نهادینه شدن این رفتار مخرب جلوگیری کنیم و بدانیم گام اول مهربانی برای موجودات الهی از جماد و نبات و انسان ، اخلاق مداری است.


١٣:٤٨ - شنبه ١٥ مهر ١٣٩٦    /    عدد : ٥٢٨٢٩٨    /    تعداد نمایش : ٦٦


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

کانال تلگرام
اوقات شرعی
مطالب مرتبط
نشریات
access deny [54]

اطلاع رسانی
خدمات نشریات همراه با نهاد
> اخبار > پرسمان > نشریه ریحانه > اساسنامه
> اطلاعیه > عمره > نشریه جرعه نور > درباره ما
> گزارش تصویری > جشنواره ها و همایش ها > نشریه اساتید > تماس با ما
> رویداد دانشگاه > ازدواج دانشجویی > ویژه نامه > پرسش های متداول